Jak poinformował portal Onet, działająca od roku w suwalskiej podstrefie SSSE firma Novigo zamierza powiększyć potencjał swojego zakładu w Suwałkach.

Firma Novigo otrzymała drugie zezwolenie na prowadzenie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Novigo ma zainwestować 10,4 mln zł. Jest producentem wyrobów drewnianych, głównie wieszaków do ubrań.

– Teraz przedsiębiorca postanowił zwiększyć moce produkcyjne zakładu i wzbogacić swój park maszynowy o kolejne urządzenia. Spółka zatrudnia dziś 22 osoby, dzięki nowemu zezwoleniu pracę znajdzie kolejnych 8 osób – poinformował Onet prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński.

Zezwolenie na prowadzenie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymała tez firma, która zamierza budować zakład w Gołdapi. To pierwsze firmy, które w 2015 roku dostały pozwolenia na działalność w SSSE.

Według danych na koniec 2014 r. w SSSE działało 91 firm, które zatrudniały 6,5 tys. osób. Wartość inwestycji to 2,1 mld zł.

Suwalska SSE czeka na kolejne rozszerzenie m.in. ma powiększyć się podstrefa w Suwałkach.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/dwa-zezwolenia-na-dzialalnosc-w-suwalskiej-sse-pierwsze-w-tym-roku/mg1cgl