Wakacje w Suwałkach

Wakacje w Suwałkach

Suwalska Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej, Suwalski Ośrodek Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowały najmłodszym suwalczanom szereg atrakcji na wakacje.

Jak zwykle bogatą i kreatywną ofertę przygotowało biblioteczne MidiCentrum na Osiedlu Północ przy ul. W. Witosa 4A. Tu zajęcia odbywają się w tygodniowych turnusach, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 13. W każdy wakacyjny piątek MidiCentrum zaprasza na Legodzinki w godzinach 14-16, na które nie obowiązują zapisy, można po prostu przyjść i budować, tworzyć, bawić się. Dzieci w wieku od 8 roku mogą zostać pod opieką instruktora Midicentrum, dzieci poniżej 8 roku życia bawią się razem z rodzicem/opiekunem. Godziny 14-16 nie są sztywnymi godzinami rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Suwalskie MidiCentrum proponuje różnorodne zajęcia rozwijające kreatywność

Nową propozycją na wakacje w mieście jest wizyta w SOWA, czyli Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach. To takie małe centrum nauki, w którym można spędzić czas ciekawie i pożytecznie. SOWA jest prowadzona przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej. Znajduje się w budynku Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Innowacyjnej 1 na pierwszym piętrze. W wakacje SOWA zaprasza na wejścia indywidualne i dla grup zorganizowanych od wtorku do soboty w godzinach: 9-11; 11.10-13; 13.20-15.10.
Kontakt: 572 920 432; e-mail: sowa@bpsuwalki.pl

Więcej informacji na stronie www.bpsuwalki.pl/sowa

Suwalską SOWĘ odwiedzili uczestnicy pierwszego turnusu sportowych wakacji organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się wakacyjne zajęcia w bibliotecznej „Smykałce” przy ul. E. Plater 33A. Na początek odbyły się zajęcia z orientacji w mapie i terenie z elementami surwiwalu, dla dzieci kl. II-VII, w formie tygodniowych warsztatów.
W kolejnych tygodniach zaplanowano:

26-29.07 –„Trapery małego trapera” – trzygodzinne spacery po mieście, dla dzieci kl. II-VII.
2-5.08 – „Jak powstaje papier?” – warsztaty z czerpania papieru dla dzieci kl. I-IV – 2 godz.
9-12.08 – „Od gazety do youtube’a” – warsztaty dziennikarskie z elementami pracy z dźwiękiem i słowem, dla młodzieży kl. V-VIII – 2 godz. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Szczegóły na: www.bpsuwalki.pl

W bibliotecznej „Smykałce” odbywają się zajęcia przygotowujące do kodowania

***

W czasie OSiR-owskich „Sportowych Wakacji 2022” na tygodniowych turnusach dzieci uczestniczą w zajęciach nad Zalewem Arkadia, w aquaparku, zajęciach tenisowych, w modelarni i na ściance wspinaczkowej oraz odwiedzają Nadleśnictwo Suwałki.

***

Wakacyjne podróże po kulturze, czyli letnie półkolonie najmłodszym suwalczanom przygotował Suwalski Ośrodek Kultury. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat spotykają się na tematycznych turnusach „Kultura-Naturalnie!” „Legendarna Suwalszczyzna” i „Tajemnice suwalskich zaułków”. Uczestnicy półkolonii z SOK spędzają czas tworząc, ucząc się rzeczy niebanalnych oraz bawiąc się na całego. Każde zajęcia to nowa dawka dobrej zabawy i wiedzy.

Uczestnicy „Wakacyjnych podróży po kulturze” w pracowni plastycznej

Top