Wakacje z SOWA

Wakacje z SOWA

Od 28 czerwca SOWA zaprasza na wejścia indywidualne i dla grup zorganizowanych od wtorku do soboty w godzinach: 9.00-11.00; 11.10-13.00;13.20-15.10SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach to małe centrum nauki. Prowadzona jest przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się w Parku Naukowo Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze. 

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności składa się z przestrzeni wystawienniczej urządzeń oraz przestrzeni Majsternia, umożliwiających samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii, matematyki. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

Wystawa składa się z 15 angażujących eksponatów a Majsternia z 2 dużych eksponatów oraz zestawów zawierających instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę.

Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Więcej informacji na stronie www.bpsuwalki.pl/sowa

Kontakt: 572 920 432

E-mail: sowa@bpsuwalki.pl

Zapraszamy także na facebook.com/sowasuwalki

Zachęcamy do rezerwacji za pomocą formularza

FORMULARZ dla grup

Formularz dla osób indywidualnych 

„Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Top