Ukazała się druga część albumu „Suwałki na starych pocztówkach 1900-1944. Tom 2. Okolice Suwałk i Sejny”. Jest to kontynuacja wydawnictwa, które ukazało się w grudniu ub.r. i dotyczyło 44 lat historii miasta Suwałk, czyli od początku XX wieku niemal po koniec drugiej wojny światowej. Tym razem zaprezentowano obszary podmiejskie i okolicznych gmin. Nowy album zawiera 250 pocztówek ukazujących m.in.: jezioro Wigry wraz ze zburzonym klasztorem Kamedułów, jezioro Hańcza i Krzywe, Jasionowa Górę i rzekę Kamionkę. Jest także dwór w Hucie, wojsko niemieckie w Filipowie i polskie Wiżajnach, drużyna narciarska 41 pułku piechoty w Jeleniewie oraz panorama miasta Sejny.

Autorzy albumu, którymi są Marek Piotrowski i Grzegorz Płatonow udostępnili własne zbiory, zamieszczając pod danym widokiem nazwę i opis miejsca (oryginalny opis z odwrotnej strony pocztówki ujęty w cudzysłowie) oraz podając wydawcę i autora fotografii (jeśli są znani) a także datę wydania lub szacunkową datę wykonania.

W spotkaniu promującym wydanie albumowe, które miało miejsce 1 sierpnia wzięło udział wielu Suwalczan i gości, w tym władze samorządowe, historycy, animatorzy kultury, sponsorzy, wydawcy, dziennikarze i turyści. Samorząd powiatowy reprezentował starosta Witold Kowalewski, zaś miejski Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej.

Z głosem wprowadzającym wystąpił Andrzej Matusiewicz, suwalski historyk, który nawiązał do okoliczności powstania pocztówki i jej roli w wymianie informacji oraz dokumentowaniu przeszłości. Następnie G. Płatonow wspomniał o okolicznościach powstawania albumu, wyborze pocztówek i zdjęć oraz ciekawostkach i odkryciach, które towarzyszyły pracom przygotowawczym. W odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości wydawniczych, odpowiedział, że chciałby poświęcić się opracowaniu dziejów suwalskiego garnizonu, właśnie w oparciu o pocztówki i zdjęcia.

Album „Suwałki na starych pocztówkach 1900-1944. Tom 2. Okolice Suwałk i Sejny” można nabyć m.in. w Muzeum Okręgowym przy ul. T. Kościuszki 81 i Centrum Informacji Turystycznej przy ul. ks. K. Hamerszmita 16.