Suwalski finał WOŚP

Suwalski finał WOŚP

Już w najbliższą niedzielę (31 stycznia) odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie on inny niż dotąd. A to za sprawą ograniczeń obowiązujących w pandemii koronawirusa. O tym jak będzie wyglądał suwalski finał tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozmawiamy ze Zbigniewem Szyperkiem, szefem sztabu WOŚP w Suwałkach.

B Pieklik

 

Wieloletni szef suwalskiego sztabu WOŚP Bogdan Pieklik (z lewej)

i jego następca Zbigniew Szyperek

– Jaki będzie program finału 29. edycji WOŚP w Suwałkach?

– Jeśli chodzi o imprezy towarzyszące, niestety z wiadomych przyczyn z udziałem publiczności nic dziać się nie będzie. Organizowany jest koncert, który będzie transmitowany w przyjaznych mediach on-line (TVS24). Suwalski Ośrodek Kultury dołączył do tego wydarzenia, za co dzięki ogromne. Fundacja Zwierzęta Niczyje planuje wspólny spacer z psiakami, oczywiście przy zachowaniu społecznego dystansu. Jak co roku, będzie miał miejsce również, trochę w innej formule bieg, oraz Marsz Policz się z Cukrzycą. Planujemy pod szyldem WOŚP turniej badmintona i zimowy spływ kajakowy. Z Orkiestrą zagrają też strażacy z Raczek, harcerze z okolic Rutki-Tartak, przyjaciele z 4×4 i ich niezawodne maszyny.

– Czy pojawią się wolontariusze WOŚP z puszkami na ulicach naszego miasta?

– Zarejestrowanych mamy 100 wolontariuszy. Mam nadzieję, że każdy chętny znajdzie puszkę, do której będzie mógł wrzucić. Mama mi kiedyś mówiła, że dzielić się można nawet jedną jagodą, a my podzielmy się forsą. Pomagając jesteśmy w stanie dać komuś szansę na zachwyty nad cudami tego świata, a cuda tego świata warte są tego.

– W jaki sposób można sprawdzić, gdzie w naszej okolicy znajduje się puszka?

– W Suwałkach na pewno będzie można zobaczyć ludzi z puszkami w centrum miasta oraz na Osiedlu Północ. Na ul. Chłodnej spotkać będzie można Białą Damę. Kochani ludzie, wyjdźcie na spacer w niedzielę 31 stycznia, a wolontariusza z puszką na pewno spotkacie. Planowane są też wizyty wolontariuszy z puszkami w mniejszych miejscowościach naszego pięknego regionu. Dodatkowe informacje pojawią się również na profilach społecznościowych.

– Co jeszcze można zrobić by wspomóc Orkiestrę?

– Przede wszystkim dobra myśl i dobre słowo. Ważny jest też szacunek dla ludzi, którzy poświęcają swój czas oraz radość ze wspólnego działania na rzecz lepszej przyszłości. Poza tym są aukcje i e-skarbonki. Można oczywiście wysyłać sms-y, czy robić przelewy bankowe na konto WOŚP. Szukajcie informacji na profilach społecznościowych.

– Czy tak jak przed rokiem relacja z suwalskiego finału WOŚP pojawi się na ogólnopolskiej antenie TVN?

– Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce.

– Dziękujemy za rozmowę.

Suwalskie licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: TUTAJ >>

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy do suwalskich placówek medycznych zakupiono sprzęt medyczny za kwotę:
3 284 184 zł
Sprzęt trafił do: Szpitala Wojewódzkiego im. L. Rydygiera, Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II, Szpitala Psychiatrycznego oraz do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach i Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Program suwalskiego 29 Finału WOŚP

Top