WOŚP zagra w niedzielę w Suwałkach

WOŚP zagra w niedzielę w Suwałkach

Ostatni weekend stycznia upłynie pod znakiem otwartych serc. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wpierać na wiele sposobów. Suwalski Ośrodek Kultury włączył się w dobroczynną akcję, m.in. organizując koncerty na potrzeby transmisji online, przekazując na charytatywne aukcje wyjątkowe przedmioty i udostępniając suwalskiemu sztabowi pomieszczenia SOK. A wrzucając datek do puszki WOŚP można będzie spotkać tajemniczą Białą Damę.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 31 stycznia 2021 r. Suwalski sztab WOŚP będzie miał swoją siedzibę w budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Noniewicza 71. Na niedzielny spacer warto wybrać się właśnie w okolice SOK ul. Noniewicza, Chłodnej i placu marsz. J. Piłsudskiego, gdzie około godz. 11.30 i 13.00 będzie można spotkać Białą Damę – mima z Teatru Form Czarno-Białych Plama, który swoimi minami będzie zachęcać suwalczan do wsparcia tegorocznej zbiórki na zakup sprzętu m.in. do diagnostyki głowy.

„Nieprzypadkowo nasza Biała Dama ma tak nieszablonowe nakrycie głowy – to w końcu finał z głową. Jej oryginalny kostium to dzieło utalentowanych osób działających w pracowniach SOK – pieczołowicie zaprojektowany i ręcznie wykonany, m.in. dzięki pomocy Drukarni Xpression, która przekazała nam materiały.” – mówi Agnieszka Małka z SOK.

WOŚP można wpierać także biorąc udział w charytatywnych aukcjach. Wśród popularnych licytacji są cztery wyjątkowe pakiety od Suwalskiego Ośrodka Kultury. Można zdobyć: unikalne, ręcznie wykonane ceramiczne serce w eleganckiej oprawie, artystyczny kalendarz z grafikami Suwalszczyzny, bogaty zestaw albumów z muzyką oraz gadżetowy niezbędnik suwalczanina.

Również zespoły i grupy artystyczne działające w Suwalskim Ośrodku włączyły się w ogólnopolską akcję. Na potrzeby relacji online wystąpili: wokalistki Studio Piosenki Świetlik, Suwałki Gospel Choir i Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas, Krzysztof Masłowski, Milena Łukasiewicz-Miszkiel i Agata Gulbierz z akompaniamentem Wiesława Jarmoca, Krzysztof Krzesicki i Alexis Valles Delisle, tancerze Studio Tańca Flex, Zespół Tańca Nowoczesnego Dotyk i Dotyk X oraz zespoły Exitilium i Conquer The Sun. Retransmisje koncertów będzie można oglądać na Youtube i Facebooku od godz. 12:00.

Datki można wrzucać suwalskiej e-skarbonki, opatrzonych czerwonym serduszkiem puszek około stu wolontariuszy spacerujących po Suwałkach oraz stacjonarnych dostępnych w kilku lokalizacjach. Tegoroczna zbiórka jest już drugą dedykowaną laryngologii.

Top