Zapowiadane od dłuższego czasu pierwszy międzynarodowy maraton (42 195 m) jak również sztafetowy bieg uliczny na dystansie maratonu odbędą się 30 sierpnia 2015 r w Suwałkach i w okolicach. Jest to pierwszy bieg uliczny na dystansie pełnego maratonu w tej części Polski z zamiarem jego kontynuacji w kolejnych latach.

Popularność biegów masowych w Polsce jak również jest ogromna. Świadczy o tym ilość imprez biegowych, które

w każdy weekend odbywają się różnych częściach naszego kraju i które z roku na rok biją rekordy popularności. Po biegu „Suwałki 10,5″ (14 czerwca 2015 r.), który był zapowiedzią tego co czeka miłośników biegania w naszym mieście przyszedł czas na bieg maratoński. Będzie to klasyczny maraton. Co prawda  w tej edycji trasa nie otrzyma atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, niemniej jednak będzie spełniała wymogi jakie stawiane są organizatorom maratonów. Tym wszystkim, którzy nie są w stanie indywidualnie pokonać maratonu proponujemy udział w Suwalskim Ekspresie  w biegu drużynowym (6 osób). W przypadku sztafet maratońskich trasa zostanie podzielona na odcinki (5 km, 10 km, 5 km, 10 km, 5 km, 7.195 km).

Zarówno w biegu indywidualnym jak i drużynowym na najlepszych zawodników czekają nagrody pieniężne. W chwili obecnej pula nagród wynosi co najmniej 10.000 PLN, a wszystko wskazuje na to, że do 30 sierpnia wzrośnie.

Tych wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z najbardziej popularnym wśród biegaczy dystansem lub tworzą drużynę
z wspólnie z przyjaciółmi pokonać ponad 40 km zachęcamy do udziału w „SUWALSKI EKSPRES MARATON”.

Zapisy do 27 sierpnia 2015 r. na stronie  www.domtel-sport.pl (kliknij tutaj) lub w dniach 28-30 sierpnia 2015 r. w Biurze Zawodów, które będzie się mieścić w Suwałkach w bezpośrednim sąsiedztwie STARTU maratonu
(ul. T. Noniewicza 71 A).

SUWALSKI EKSPRES MARATON – REGULAMIN

Oprócz biegu głównego odbędą się również imprezy towarzyszące takie jak: „Rodzinny Ekpsres” – bieg rodziców z dziećmi na ok. 600 m oraz „SUWAŁKI MARSZ” – nordic walking na dystansie ok. 2 km.

Zapisy do biegów towarzyszących będą odbywać 30 sierpnia 2015 r. w Biurze Zawodów.

Start wszystkich biegów („SUWALSKI EKSPRES MARATON”, „RODZINNY EKSPRES” oraz „SUWAŁKI MARSZ”) odbędzie się w tym samym miejscu (Pl. Marii Konopnickiej).

Biegi uliczne, to tylko część z przygotowanych na ten dzień atrakcji. Szczegóły planowanego wydarzenia zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

Organizatorem „Suwalski Ekspres Maraton” jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.