Spektakl „Kukuryku na patyku czyli o dwóch takich” to piękna i wzruszająca opowieść o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwóch zabawnych Klaunów. W ich życie wypełnione codziennymi czynnościami, zabawą i drobnymi niesnaskami wkracza Ten Trzeci. Jest to Dobosz: pewny siebie, chytry intrygant i posiadacz wspaniałego bębna. Na spotkanie teatralne zaprasza Suwalski Ośrodek Kultury.

21.02.2024, godz. 17.00
sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5
Bilety: 20 zł w kasie SOK

BILETY

z Suwalską Kartą Mieszkańca >>  zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

Spektakl dla dzieci od lat 4.

Kminek i Dezyderiusz zafascynowani instrumentem i umiejętnościami Dobosza, gotowi są spełnić wszystkie życzenia. Gdy wydaje się, że łączące ich więzy są już zerwane, a Dobosz osiągnął swe niecne cele, przyjaciele zaczynają powoli odkrywać jego prawdziwe intencje, zaczynają rozumieć, że mogą stracić nie tylko swoje miejsce na ziemi, ale również siebie. Paul Maar niezwykle celnie odwzorowuje w swojej sztuce psychikę i zachowania dzieci, sprowadzając poważne problemy do zrozumiałego dla nich poziomu. Spektakl jest szczególnie godny polecenia dziś, w czasach, gdy powszechne stosowanie sztuki manipulacji jest poważnym zagrożeniem dla samodzielnego myślenia.

Autor: Paul Maar
Reżyser: Zbigniew Głowacki
Muzyka: Jaromir Wroniszewski
Przekład: Aleksander Berlin
Scenografia: Barbara i Jerzy Chilczukowie
Teksty piosenek: Marek Markiewicz

Uwaga! Naszych Czytelników zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, do wygrania jedno podwójne zaproszenie na spotkania teatralne za kurtynką „Kukuryku na patyku czyli o dwóch takich”. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać hasło „Spotkanie teatralne za kurtynką”. Hasło należy przesłać na adres kontakt@dwutygodniksuwalski.pl. Należy również polubić na facebooku stronę Dwutygodnik Suwalski oraz polubić i udostępnić wpis dotyczący konkursu. Zwycięzcę poinformujemy drogą e-mailową. Zapraszamy!