Projekt społeczny Animal World uczniów z Zespołu Szkół nr 4

Projekt społeczny Animal World uczniów z Zespołu Szkół nr 4
Z miłości do zwierząt powstał projekt społeczny Animal World realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii przez grupę uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.

Animal World to projekt prowadzony z myślą o zwierzętach, dążący do poprawy ich bezpieczeństwa i jakość życia wśród ludzi, ale również z myślą o dzieciach i młodzieży, którym brakuje wiedzy i świadomości w zakresie właściwej opieki nad zwierzętami domowymi, zachowania się w obecności obcych zwierząt, czy godnego ich traktowania.

W ramach realizacji projektu prowadzone są zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu bezdomności zwierząt domowych połączone ze zbiórką karmy. Podczas takich zajęć beneficjenci projektu poznają również gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem, które żyją na terenie Polski oraz sposoby pomocy takim zwierzętom. Członkowie Animal World dają dobry przykład takich praktyk, ponieważ do tej pory wsparli działania WWF Polska i symbolicznie zaadoptowali dwa zwierzątka – rysia oraz niedźwiedzia. Grupa projektowa odwiedza też suwalską kociarnię Kotoz, która zajmuje się kotami bezdomnymi, porzuconymi oraz wolno żyjącymi. Młodzież pomaga w opiece nad zwierzętami, poznaje potrzeby kotów, ich imiona, charakter i zachowanie na co dzień.

Źródło: Julia Seredzińska

Top