911 uczniów suwalskich liceów i techników zakończyło naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. W piątek 24 kwietnia po raz ostatni jako uczniowie przyszli do swoich szkół. Były słowa pożegnania oraz podziękowania nauczycielom i wychowawcom. Były też nagrody dla najlepszych abiturientów.
– Jestem przekonany, że w suwalskich szkołach zdobyliście wiedzę i umiejętności, które przydadzą się Wam w dorosłym życiu i ułatwią dalszą edukację. Dziękuję suwalskim nauczycielom za zaangażowanie, trud i wysiłek włożony w Waszą edukację. Rodzicom dziękuję za wspieranie suwalskich szkół. Wam życzę powodzenia
na maturze oraz wszelkiej pomyślności w czasie rekrutacji na studia- napisał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz w liście skierowanym do tegorocznych abiturientów.
Teraz przed abiturientami ostatnie przygotowania do matury, która w tym roku będzie odbywała się według nowych zasad. Matury rozpoczną się 4 maja o godz. 9 egzaminem z języka polskiego poziom podstawowy, a w następnych dniach egzaminy: z matematyki, język angielskiego i innych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Suwalskim maturzystom życzymy powodzenia.