W wyniku potrącenia przez hondę 44-letnia rowerzystka trafiła do szpitala. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają suwalscy policjanci.

Dzisiaj ok. godz. 8.30 dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Suwałkach, przy ulicy Waryńskiego, bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ul. Utrata. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Ich wstępne ustalenia wskazują, że  kierująca hondą, jadąc ul. Waryńskiego w kierunku zachodnim, przed skrzyżowaniem z ul. Utrata zatrzymała pojazd za sygnalizacją świetlną, w związku ze zmianą nadawanego sygnału na czerwony, dla jej kierunku jazdy. Po chwili 54- letnia mieszkanka Łodzi zaczęła cofać, aby móc obserwować sygnalizator. W trakcie manewru, tylną częścią pojazdu, uderzyła w cyklistkę, przejeżdżającą przez przejazd rowerowy. W wyniku zdarzenia 44- letnia mieszkanka Suwałk, kierująca jednośladem, trafiła  do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że obie kobiety były trzeźwe. Za spowodowanie wypadku drogowego kierującej hondą policjanci zatrzymali za pokwitowaniem uprawnienia do kierowania. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku ustalają suwalscy policjanci.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o zachowanie szczególnej ostrożności. Nadmierna prędkość, nieuwaga, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.