Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach im. M. Konopnickiej i VII Liceum Ogólnokształcącego chcą wspomóc działanie świetlicy „Przystań” w Suwałkach w ramach Akcji BUMERANG!

Młodzież zastanawiała się nad zmianami, które może wprowadzić w swojej miejscowości. Większość opowiedziała się za wsparciem świetlicy „Przystań” w Suwałkach: zakupem artykułów szkolnych i organizacją wycieczki dla dzieci.

Idea jest prosta. 16 czerwca 2015 – Dzień Akcji BUMERANG – chętni uczniowie wychodzą ze szkoły, aby zrobić coś na rzecz innych osób – pomóc w różnych lekkich czynnościach, np. skoszeniu trawnika sąsiada, pomalowaniu płotu, zrobieniu zakupów i wielu innych na rzecz firm, instytucji, zakładów, szkół czy osób prywatnych. Młodzież liczy na to, że osoby, którym pomogą w tym dniu wesprą projekt, przekazując pewną kwotę na specjalne konto. Dzięki temu możliwa będzie pomoc świetlicy.

Młodzież zaprasza również na charytatywny koncert 13 czerwca o godz. 17.00 do auli PWSZ w Suwałkach.

Zapraszamy zainteresowane osoby i podmioty, które chciałyby zapewnić młodzieży z Suwałk zajęcie w dniu Akcji, czyli 16 czerwca br., jak również do wsparcia projektu darowizną – szczegóły na: www.bumerang.anawoj.org, kontakt: bumerang.anawoj@gmail.com, Karolina Frąckiewicz, 512 529 290.

Informacji w szkołach udzielają: Ewelina Liszewska, sekretariat VII LO, sekretariat.7lo@pwsz.suwalki.pl, tel. 87 562 83 83, Marzena Grabowska, I LO, mjgrab@interia.pl, 669 979 094.