Suwałki – to miasto coraz bardziej przyjazne rowerzystom. Mogą oni jeździć po ponad 41,5 km ścieżek rowerowych oraz po prawie 10, 5 km tak zwanych ciągów pieszo-rowerowych. Jeszcze przed 10 laty ścieżek rowerowych w Suwałkach było czterokrotnie mniej. Teraz trwają budowy ścieżek przy ul. Utrata (planowany termin zakończenia budowy do 31.07.) i przy ul. Nowomiejskiej, a kolejne są już projektowane. Jeszcze w tym roku suwalscy rowerzyści powinni mieć ułatwiony wyjazd z miasta w kierunku Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz Starego Folwarku.

Do końca października ma powstać ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Reja. Więcej o niej na str. 6.

Będzie częścią najdłuższej w Europie (liczącej ponad 2 tys. km), ścieżki rowerowej, łączącej kilkanaście krajów. W Suwałkach przebiegać będzie ulicami Reja, Tysiąclecia Litwy, Pułaskiego, Podhorskiego, Utrata i Sejneńska. Niestety, jak informują wykonawcy, o 3-4 miesiące przedłuży się termin udostępnienia ścieżki rowerowej w kierunku Starego Folwarku, która biegnie wzdłuż właśnie remontowanej drogi Suwałki-Sejny. Pojedziemy po niej nie w lipcu, a najwcześniej pod koniec października.

Przypominamy, że wszelkie uwagi w sprawie ścieżek rowerowych oraz pomysły na poprawę infrastruktury rowerowej w Suwałkach można zgłaszać do oficera rowerowego na adres e-mail: oficer.rowerowy@zdiz.suwalki.pl lub pozostawiać wiadomości na automacie zgłoszeniowym Zarządu Dróg i Zieleni (87) 563 17 68.

Aby ułatwić poruszanie się po suwalskich ścieżkach rowerowych na ostatniej stronie tego wydania „DwuTygodnika Suwalskiego” publikujemy mapę suwalskich ścieżek rowerowych, wraz z projektowanymi nowymi szlakami przeznaczonymi dla rowerzystów.

sciezki rowerowe