W Suwałkach zakończyła się IV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych. Dobrze zaprezentowali się szachiści Javeny Hańczy Suwałki, którzy w klasyfikacji klubowej w swojej dyscyplinie zajęli trzecie miejsce.

W rywalizacji chłopców do lat 14 wygrał Jakub Kosakowski z UKS Stoczek 45 Białystok z 7 pkt. Szachiści Javeny Hańcza Suwałki zajęli: Maciej Popławski piąte miejsce z dorobkiem 6 pkt (może ubiegać się o wyjazd na mistrzostwa świata juniorów na koszt związku), a Michał Wierzbicki dwudzieste drugie miejsce z 4,5 pkt. W rywalizacji dziewcząt do lat 14 wygrała Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń) z 7,5 pkt. Szachistki Javeny Hańcza Suwałk zajęły: Michalina Rudzińska dziewiąte miejsce z dorobkiem 5,5 pkt, a Debora Choińska dwudziestą trzecią lokatę z 4,5 pkt. Wśród dziewcząt do lat 12 wygrała Magdalena Harazińska z Victorii Kielce, która jako jedyna wygrała wszystkie dziewięć pojedynków. Kinga Wołągiewicz (KSz Javena Hańcza Suwałki) z 5 pkt zajęła 17 lokatę. Wśród chłopców do lat 12 wygrał Paweł Teclaf z KKS Ormuzd Kartuzy – 7,5 pkt, a Konrad Kutyło z UMKS z Jaćwież Suwałki z wywalczonymi 2 pkt zajął 46 miejsce.

354 młodych sportowców rywalizowało w trzech dyscyplinach: szachach, warcabach i brydżu sportowy. Suwalczanie wystąpili tylko w turnieju szachowym. Organizatorem Olimpiady była Podlaska Federacja Sportu, a współorganizatorem Miasto Suwałki.