Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach dzięki wsparciu finansowemu z funduszy Unii Europejskiej posiada własne instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii – kolektory z pompą ciepła oraz instalację fotowoltaiczną.

Wszystko po to, by zadbać o środowisko i zmniejszyć ilość zanieczyszczeń powietrza wytwarzanych podczas produkcji energii przez konwencjonalne źródła. Jest bardziej ekologicznie i oszczędniej.

Oba projekty: Odnawialne źródła energii w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach – wykorzystanie kolektorów i pomp ciepła do produkcji ciepła na potrzeby własne” oraz „Odnawialne Źródła Energii w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach – wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne” zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 Działanie 5.2. Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony zdrowia.

Wsparcie Unii Europejskiej to 85 % wartości projektu, pozostałe 15 % to środki pochodzące z budżetu Województwa Podlaskiego.