Żadna z firm nie złożyła odwołania od rozstrzygniętego przetargu na budowę obwodnicy Suwałk. A zatem podpisanie umowy jest możliwe już we wrześniu. Najlepszą ofertę złożyła firma Budimex S.A. z ceną 299,4 mln zł, terminem realizacji 34 miesięcy i okresem gwarancji 10 lat.

– Dyrektor GDDKiA w Białymstoku Jerzy Doroszkiewicz poinformował mnie, że jak tylko otrzymają dokumenty przetargowe po kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, będą chcieli podpisać umowę z firmą Budimex. W związku z tym już w drugiej połowie września kontrakt na budowę naszej obwodnicy może zostać podpisany – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Kolejna dobra informacja w sprawie suwalskiej obwodnicy znalazła się w programie Budowy Dróg Krajowych do 2023 roku przedstawionym przez premier Ewę Kopacz.  Zgodnie z jego zapisami obwodnica Suwałk oraz droga S61 od Ostrowi Mazowieckiej do granicy z Litwą zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych 6 lat. A budowa odcinka od obwodnicy Augustowa do Budziska, w tym suwalskiej obwodnicy, ma rozpocząć się już w przyszłym roku.

O projekcie „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023” i jego znaczeniu dla regionu mówiła na konferencji prasowej poseł Bożena Kamińska. Przekonywała, że droga szybkiego ruchu S61 będzie zbudowana do 2020 roku.