29 maja Rada Nadzorcza Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach powołała Kamila Klimka na funkcję Prezesa Zarządu spółki. Kadencja na tym stanowisku potrwa 4 lata.
K. Klimek ma 42 lata. Jest absolwentem studiów magisterskich oraz doktoranckich na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył również studia podyplomowe Master of Business Administration Executive w Politechnice Białostockiej. Ukończył liczne szkolenia z zakresu zarządzania i planowania strategicznego. Nowy prezes zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. w kancelarii radców prawnych oraz w suwalskim Urzędzie Miejskim i w suwalskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. W latach 2018-2026 sprawował mandat radnego Rady Miejskiej w Suwałkach. Przed objęciem stanowis ka prezesa PNT musiał złożyć mandat radnego. W wyborach samorządowych w okręgu nr 1 kolejne miejsce na liście „KWW Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz” zajęła była dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i była naczelnik Wydziału Kultury w suwalskim UM Alicja Andrulewicz, która otrzyma propozycję przyjęcia mandatu radnej.




