Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpocznie się sprzedaż ponad 70 w pełni uzbrojonych, miejskich działek przeznaczonych pod budownictwo domów jednorodzinnych. Wszystkie są zlokalizowane w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie.

Co roku bardzo wielu Suwalczan przeprowadza się z Miasta na tereny chociażby Gminy Suwałki. Najczęściej ma to związek z budową domów na terenach wokół Suwałk. Sprzedaż nowych, atrakcyjnie położnych działek leżących na terenie Suwałk ma być próbą zahamowania trendu wyprowadzania się mieszkańców naszego miasta na tereny okolicznych gmin.

W ubiegłym roku z Suwałk wyprowadziło się 801 osób, z czego aż 276 na teren Gminy Suwałki. Do Suwałk z kolei trafiło 593 nowych mieszkańców.

– Już od jakiegoś czasu pracuję nad takim rozwiązaniem by te osoby, które decydują się na wybudowanie domu poza miastem miały taką możliwość tu w Suwałkach. I dziś dla tych z Państwa, którzy decydują się na budowę domu mam już konkretną propozycję – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent SuwałkNajprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszy sprzedaż atrakcyjnie położonych działek przy ulicy Staniszewskiego w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie– dodaje Prezydent Suwałk.

Do sprzedaży w drodze przetargu będą 74 działki:

  1. 28 działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą o powierzchni od 860 m2 do 900 m2
  2. 27 działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą o powierzchni od 950 m2 do 1050 m2
  3. 13 działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną wolnostojącą o powierzchni od 1400 m2 do 2400 m2
  4. 4 działki pod zabudowę mieszkalno – usługową o powierzchni 950 m2
  5. 1 działka pod zabudowę mieszkalno – usługową o powierzchni 4626 m2
  6. 1 działka pod usługi sportowe o powierzchni 7410 m2.

Sprzedaż zostanie rozpoczęta po wykonaniu uzbrojenia terenu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach.

Cały teren nowego osiedla przy ul. Staniszewskiego to blisko 100ha powierzchni. Oprócz miejskich działek są tam również działki prywatne, a ich Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego również przewiduje budowę tam domów jednorodzinnych.