143 kontrole pojazdów i znowu czterech nietrzeźwych kierujących, to bilans minionego weekendu na suwalskich drogach. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,4 promila, a inny z zatrzymanych posiadał już aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.
Tylko w miniony weekend suwalscy policjanci skontrolowali 143 pojazdy. Tym razem udaremnili dalszą podróż czterem nietrzeźwym kierującym. W sobotę, przed godziną 17-tą, w Suwałkach, przy ul. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Okazało się, że 47- latek zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu mając ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, gdyż stracił je już wcześniej właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

Kolejnym przykładem skrajnej nieodpowiedzialności wykazał się kierowca vw golfa, którego dynamiczna jazda, w sobotę nad ranem w Suwałkach, przy ul. Pułaskiego, zwróciła uwagę policjantów z suwalskiej drogówki. Kiedy mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i włączyli sygnały uprzywilejowane, to kierujący golfem wyraźnie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim, dokonując pomiaru prędkości odjeżdżającego samochodu. Miernik prędkości zarejestrował 117 km/h. Pogoń trwała kilka minut, gdyż na ul. Daszyńskiego kierujący pozostawił auto i zaczął oddalać się od niego pieszo. Już po chwili 25- latek był w rękach mundurowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,14 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenia mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania.Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 66-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli w niedzielę, tuż po godzinie 9.00 w Suwałkach, przy ul. Gałaja. Okazało się, że ten mężczyzna wsiadł za kierownicę mercedesa, mając ponad 0,6 promila alkoholu  w organizmie. Także ten kierujący stracił uprawnienia do kierowania.

Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się kierowca volkswagena, który w niedzielę, ok. godz. 17.30, cofając, na jednym z parkingów w Suwałkach na Oś. Północ, uderzył w zderzak innego samochodu. Badanie stanu trzeźwości 60- latka wykazało w jego organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. On także straci prawo jazdy.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący, za swoje postępowanie, odpowiedzą przed sądem.


Pamiętajmy, że powstrzymując pijanego kierowcę, możemy uratować nie tylko jego samego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o trzeźwość.