Prawie 3 800 suwalczan skorzystało z ulg przyznanych w ramach programu wspierania rodzin wielodzietnych „Suwalska Rodzina Plus”. Tak wynika z podsumowania drugiego roku realizacji tego programu. Suwalczanie najchętniej korzystają z ulgowych biletów komunikacji miejskiej, ulgowych biletów do aquaparku i tańszych wejść na imprezy Suwalskiego Ośrodka Kultury.
Program „Suwalska Rodzina Plus” z inicjatywy prezydenta Czesława Renkiewicza przyjęła suwalska Rada Miejska w 2013 r. W ubiegłym roku rozszerzono katalog ulg dostępnych dla wszystkich posiadaczy kart „Suwalska Rodzina Plus”. Teraz nie ma podziału na rodziny z trójką, czwórką i większą liczbą dzieci.

Stale zwiększa się zainteresowanie suwalczan tym programem. W pierwszym roku jego realizacji z ulg skorzystało niespełna 2 600 suwalczan z rodzin wielodzietnych, a w kolejnym 2014 roku skorzystało już prawie 3 800 osób. Ponad 5 i pół tysiąca suwalczan skorzystało z ulgowych wejść do aquaparku, a ponad pół tysiąca z ulgowych biletów na imprezy organizowane przez SOK. Zainteresowani chętnie korzystają też z ulgowych opłat za przedszkola, żłobek oraz bezpłatnych szczepień przeciwko HPV. Niestety nikt nie skorzystał z ulg oferowanych przy wstępie do Muzeum Okręgowego. W 2014 roku suwalskie rodziny wielodzietne łącznie skorzystały z ulg (nie licząc obniżek przy zakupie biletów komunikacji miejskiej) na kwotę ponad 174 tysięcy złotych.

Suwalskie rodziny wielodzietne mogą też skorzystać z ulg oferowanych przez prywatnych przedsiębiorców, którzy oferują im zniżki od 2% do 30% na swoje towary i usługi. Do realizacji programu „Suwalska Rodzina Plus” przyłączyło się 23 przedsiębiorców.