26 maja  w suwalskim Parku Naukowo Technologicznym Polska Wschód została podpisana umowa dotycząca wynajmu Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii. Umowę podpisał Marcin Bonisławski p.o. Prezesa PNT PW oraz Piotr Głowacki, prezes Zarządu Kruszbetu. W wydarzeniu wziął też udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

 

Suwalska Firma Kruszbet S.A. zajmuje się wydobywaniem kruszyw oraz produkcją materiałów betonowych. Obecnie  chce zająć się badaniami związanymi z jakością i wytrzymałością betonu stosowanego do budowy dróg. Badania jakościowe i wytrzymałościowe kruszyw, betonu oraz prefabrykatów betonowych prowadzone są przez własne laboratorium. Natomiast   Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii będzie wykorzystywane między innymi do badań wytrzymałości termicznej i chemicznej materiałów używanych do budowy dróg. Umowa została podpisana na czas nieokreślony i jak zapewniają przedstawiciele Zarządu Firmy Kruszbet, najemca niezwłocznie rozpocznie przystosowywanie pomieszczeń Laboratorium do swoich potrzeb.

 

– Jest to początek dobrych informacji dotyczących funkcjonowania Parku Naukowo – Technologicznego w Suwałkach. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów dotyczących innych projektów, które chcą realizować w naszym Parku znane firmy – powiedział na początku spotkania Marcin Bonisławski p.o. Prezesa PNT PW w Suwałkach.

 

– Bardzo cieszę się, że z powodzeniem udaje się zagospodarować kolejne pomieszczenia Parku. Jeszcze ważniejsze jest to, że to lokalne firmy decydują się na rozpoczęcie badań naukowych związanych z ich profilem działalności – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk po podpisaniu umowy.

 

Firma Kruszbet jak powiedział podczas spotkania Piotr Głowacki, prezes Zarządu jest zainteresowana budową drogi ekspresowej S61 Via Baltica, której częścią jest obwodnica Suwałk. Cała Via Baltica ma być budowana w technologii betonowej, a Kruszbet  ma wieloletnie doświadczenia w produkcji wysokiej jakości wyrobów betonowych.

lab1 lab2 lab3 lab4 lab5 lab6 lab7 lab8 lab