Do końca tego roku suwalska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej ma do rozdania po 55 darmowych kodów na każdy miesiąc dla czytelników z dostępem do cyfrowej biblioteki Legimi oferującej ponad 150 tys. e-booków oraz 50 000 audiobooków i synchrobooków.
Kody są dostępne w Bibliotece przy ul. E. Plater 33A (Zbio-ry Specjalne) i trzech bibliotecznych filiach.
Warunkiem skorzystania jest posiadanie konta w suwalskiej bibliotece. Kod można aktywować do końca miesiąca, w którym się go pobierze, po tym czasie traci ważność. Od momentu aktywacji kodu, czytelnik przez 30 dni ma bezpłatny dostęp do bazy e-booków i audiobooków Legimi. Liczba kodów jest ograniczona. Jeden czytelnik może pobrać jeden kod miesięcznie. Na jeden kod można pobrać 10 ebooków/audiobooków, które można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer.

 

Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do Legimi?

Trzeba być czytelnikiem suwalskiej Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej i posiadać ważne konto biblioteczne (bez obciążeń). Następnie pobrać od bibliotekarza kod oraz zapoznać się z regulaminem. Wejść na stronę: www.legimi.pl/podlaskie i podać otrzymany z biblioteki kod i zaakceptować regulamin. Założyć konto Legimi. Pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą.
Dzięki głosom mieszkańców Suwałk oddanym na projekt „Książki bez barier” w Suwalskim Budżecie Obywatelskim 2024 Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej ma możliwość organizowania spotkań z pisarzami i przekazywania czytelnikom darmowych kodów dostępu do Legimi. Odbyło się już spotkanie z Jakubem Żulczykiem, a 4 kwietnia Biblioteka zaprasza na spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk autorką książki „Kamienie musiały polecieć. Wymazywana przeszłość Podlasia”. Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej w Aquaparku, 1 piętro przy ul. Jana Pawła II 7.