Dobra informacja dla osób starszych i samotnych suwalczan. Wkrótce Urząd Miejski rozpocznie dystrybucję tzw. Kopert Życia. Będą to specjalne koperty zawierająca informacje dotyczące historii chorób i branych leków, co ma na celu ułatwienie pracy służb medyczno-ratowniczych w sytuacjach zagrożenia życia bądź zdrowia.

– Na początek planujemy produkcję 5 tys. sztuk tych koperty. Jeżeli spotka się to z zainteresowaniem ze strony mieszkańców na pewno akcja zostanie powtórzona – zapowiada Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Koperta Życia to bezpłatny zestaw składający się z:

· plastikowej koperty zamykanej na zatrzask,

· karty informacyjnej zawierającej dane osobowe pacjenta, numery telefonów do najbliższych, informacje medyczne: choroby, przyjmowane na stałe leki, uczulenia,

· naklejki o treści „Tu jest Koperta Życia” do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Do koperty dołączona zostanie instrukcja wypełnienia karty informacyjnej. Wszystko to powinno być umieszczone w widocznym miejscu w lodówce, którą najłatwiej odnaleźć w każdym mieszkaniu. Lodówka zostanie oznaczona naklejką „Tu jest Koperta Życia”.

O szczegółach dystrybucji „Kopert Życia” będziemy informować w „DwuTygodniku Suwalskim” oraz na stronie: www.dwutygodniksuwalski.pl