4 sierpnia (wtorek) o godz.19.00 w Sali Królewskiej przy ul. Chłodna 12 rozpocznie się koncert Tomasza Jana Skrzypka i Kseni Karpenki.

WYKONAWCY:

Tomasz Jan Skrzypek, bas-baryton, naukę śpiewu rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, w klasie śpiewu Marleny Borowskiej. Następnie kontynuował ją w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Bożeny Pożyńskiej i ad. Marka Moździerza. W roku 2008 uzyskał dyplom i tytuł magistra sztuki w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu Jerzego Mechlińskiego. W roku akademickim 2010/2011 studiował w Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Swoje umiejętności rozwijał pod okiem takich pedagogów jak: prof. Jadwiga Rappe, Dorota Cybulska – Amsler i prof. Lilianna Stawarz. W sezonie 2008/2009 był solistą Opery Wrocławskiej. Koncertuje w kraju i za granicą poświęcając się głównie pieśniom. Obecnie prowadzi własną klasę śpiewu w Brooklyn Melodies Music Center w Dubaju.
Ksenia Karpenka, naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat w rodzinnym mieście Gomel, w którym ukończyła szkołę średnią w 2006 roku. Następnie kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej w Mińsku, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w roku 2011. W trakcie studiów wzięła udział w kilku konkursach muzycznych o charakterze regionalnym, jak również rozpoczęła się jej kariera. Jako pianistka solowa i akompaniator występowała na festiwalach muzycznych w swoim kraju (Białoruś) jaki i w Polsce i na Ukrainie. Już podczas studiów zaczęła pracę jako nauczyciel i akompaniator w Szkole Muzycznej i Akademii
Muzycznej. Od 2012 roku prowadzi klasę fortepianu w Brooklyn Melodies Music Center w Dubaju.

Program:

Dymitr Szostakowicz
Pieśni hiszpańskie op. 100
Proszczaj Grenada
Zwiozdeczki
Pierwaja wstrecza
Ronda
Czernookaja
Son
Sergjusz Rachmaninow
Pieśni wybrane
Utra
Sireń
Wsje otnial u mienja
My atdachniom
Sergjusz Rachmaninow
Elegia op. 3 numer 1
Jacques Ibert
Chansons de Don Quichotte
Chanson du depart de don Quichotte
Chanson a Dulcinee
Chanson de duc
Chanson de la mort de Don Quichotte
Sergjusz Prokofiew
Preludjum op. 12 numer 7
Manuel de Falla
Fragment cyklu „Siete Cantiones Populares Espanolas”
Jota
Nana
Polo
na bis coś mega dobrego:
Xavier Montsalvatge
Canto Negro z cyklu „Cinque Cantiones Negras”

Wejściówki w cenie 30zł do nabycia w siedzibie fundacji, Suwałki, ul. Chłodna 12, rezerwacja telefoniczna 602 10 60 61