Koncert „Jesteśmy dumnymi Polakami”, przygotowany przez Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją Horyzont zainaugurował 29 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia cykl artystyczny pn. „Horyzont ze społeczeństwem Suwałk”. Cykl został dofinansowany przez Miasto Suwałki. W czasie koncertu można było wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych, czasem też z przymrużeniem oka. Chórzystów i solistów „Oceanu życia” przygotowała Monika Kudela.

Koncert uświetnił polonez, kujawiak i polka w wykonaniu tancerzy grupy Diament, działającej również przy Stowarzyszeniu Seniorzy z Pasją Horyzont.

Gościnnie na scenie zaprezentował się także zespół wokalny Fa-sol-la ze Szkoły Podstawowej nr 10 pod kierunkiem M. Kudeli. Całość przygotowała i poprowadziła, wspólnie z Waldemarem Arciszewskim, Jadwiga Sowulewska, prezes Stowarzyszenia Seniorzy z Pasją Horyzont. Za występy dziękował zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski.
Kolejne wydarzenie z cyklu „Horyzont ze społeczeństwem Suwałk”, czyli spektakl poświęcony powstaniu styczniowemu, zostanie zaprezentowany we wtorek 21 maja w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury.