Suwalscy policjanci kontynuują działania „Bezpieczne wakacje”, przypominając najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. W lipcu mundurowi odwiedzili kilka placówek, organizujących letni wypoczynek.

Każdego roku policjanci w czasie wakacji w szczególny sposób dbają o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze prowadzą różne działania profilaktyczno – edukacyjne. Jeszcze przed wakacjami spotykali się z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas spotkań omawiali różne zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w tym okresie oraz przypominają zasady bezpieczeństwa.  Działania te również prowadzone są w trakcie wypoczynku letniego. W tym czasie spotkania odbywają się z uczestnikami kolonii, obozów i innych form wypoczynku letniego.

W lipcu przedstawiciele suwalskiej Policji wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i Państwowej Inspekcji Pracy przypominali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Odwiedzili młodzież wypoczywającą w Smolnikach i nad jeziorem Szelment. Nie zapomnieli też o kolonistach w Raczkach, Poddubówku i Gawrych Rudzie. Podczas spotkań rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji, szczególnie dotyczącym wypoczynku nad wodą. Przypomnieli, aby korzystać z kąpieli pod nadzorem opiekunów oraz w miejscach do tego wyznaczonych, strzeżonych przez ratownika. Nie zabrakło też informacji o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czy rad z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu. Nastolatkom przekazano także informacje, gdzie należy szukać pomocy w razie kontaktu z dopalaczami. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy.