W trakcie wakacji suwalska Policja odwiedza dzieci w miejscach ich wypoczynku. W piątek  „wakacyjny patrol” złożył wizytę młodym ludziom odpoczywającym w Gawrych Rudzie.

Okres letni to czas odpoczynku i zabawy. Wypoczynek na świeżym powietrzu, zabawy nad wodą są częstą formą spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży. W związku z tym w trakcie wakacji policja odwiedza dzieci, aby przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci spotykają się z najmłodszymi m.in. na koloniach, półkoloniach i obozach. Mówią o bezpiecznym odpoczynku, zarówno nad wodą, w mieście, jak i na wsi. Przekazują informacje m.in. dotyczące tego, jak ustrzec się przed kradzieżą i w jaki sposób unikać innych zagrożeń. Spotkania mają na celu wyposażenie dzieci i młodzieży w sposoby radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach oraz rozwijanie postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.

W piątek, 10 lipca policjanci wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach odwiedzili dzieci i młodzież, przebywające w Młodzieżowym Ośrodku Edukacyjno-Wypoczynkowym „Zatoka Uklei” w Gawrych Rudzie. Podczas spotkania młodzi ludzie uczestniczyli m.in. w quizie profilaktycznym, w których mogły sprawdzić swoją wiedzę np. na temat telefonów alarmowych, bezpiecznych zachowań nad wodą i w lesie, czy przepisów drogowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a młodzi ludzie zadawali wiele pytań i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Wszystko po to, aby najmłodsi mieszkańcy oraz goście naszego miasta i powiatu spędzili wakacje szczęśliwie i bezpiecznie.