Europejski czempionat w Suwałkach
Wiktoria Kaletka wywalczyła Mistrzostwo Europy do lat 15 w turnieju rozegranym w Suwałkach. W finale Polka pokonała 21:16, 21:14 Ukrainkę Warwarę Popereżaj. To był jedyny medal wywalczony przez młodych polskich badmintonistów na Mistrzostwach Europy zakończonych 14 września w Suwałki Arenie, w których rywalizowało 253 młodziczek i młodzików z 34 państw. Wśród nich było 15 reprezentantów Polski, ale ani jednego z Suwalskiego Klubu Badmintona.

Sukcesy suwalskich kolarzy
Bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze Klubu Rowerowego MTB Suwałki i Suwalskiej Szkółki Kolarskiej w czasie Maratonu Kresowego rozegranego w Krzywem na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Wywalczyli aż 16 medali, w tym 9 złotych, 6 srebrnych i 1 brązowy. Na dystansie Mini o długości 7,8 km w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli: Aleksander Bryliński, Filip Bryliński i Malgorzata Dębska. Drugie miejsca zajęli: Zuzanna Borkowska, Hanna Ceckowska i Jan Pawluczyk, a trzeci był Jakub Zoń. Wyniki indywidualne przełożyły się też na 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej dystansu Mini przed drużynami z Białegostoku i Ogrodniczek. Na dystansie Fit w swoich kategoriach wiekowych wygrali: Oliwia Brylińska, Krzysztof Dębski i Anna Taraszkiewicz. Drugie miejsce zajął Michał Dębski. Po zsumowaniu wyników indywidualnych drużyna MTB Suwałki również na tym dystansie zajęła 1 miejsce. W półmaratonie na trasie 34 km Ewelina Gościńska była pierwsza wśród kobiet 30-39 lat i druga w kategorii open. Antoni Wińcza zajął drugie miejsce w kategorii 60-69 lat. Więcej na www.dwutygodniksuwalski.pl

Julia Łapińska z brązem
Zawodniczka sekcji bokserskiej suwalskiego OSiR Julia Łapińska brązową medalistką Mistrzostw Polski w boksie. W hali sportowej Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK w Toruniu o medale rywalizowało 300 zawodników w wieku od 18 do 23 lat. J. Łapińska zajęła trzecie miejsce w kategorii do 48 kg. Jej trenerem jest Paweł Pasiak.

Pieniądze dla siatkarzy
16 września Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z Prezesem MKS Ślepsk Malow Suwałki Wojciechem Winnikiem dotyczącą promocji Suwałk poprzez sport. Umowa zakłada szereg działań promocyjnych ze strony drużyny Ślepsk Malow Suwałki na rzecz Miasta Suwałki. W ramach kontraktu do suwalskiej drużyny trafi 1 722 000 zł, a pozostałą formę wsparcia stanowi udostępnienie bazy sportowej. MKS Ślepsk Malow Suwałki to suwalski klub, który gra w najwyższej klasie rozgrywkowej polskiej piłki siatkowej. Umowa zgodnie z zapisami ogłoszonego wcześniej przetargu została zawarta na sezon 2024/2025.

Zwycięstwami rozpoczęty sezon siatkarski
Od zwycięstwa rozpoczęli sezon 2024/25 siatkarze Ślepska Malow Suwałki. W Częstochowie wygrali 3:1 (20:25, 25:18, 25:23, 25:17) z zespołem Hemarpol Norwid Częstochowa. Poza pierwszym setem siatkarze suwalskiego zespołu dominowali na parkiecie. Losy meczu odmieniły się drugim secie, gdy było 11:8 dla gospodarzy, wtedy z kapitalnej strony pokazał się Bartosz Filipiak, który popisał się serią fenomenalnych zagrywek, wyprowadzając Ślepsk Malow z wyniku 8:11 na 14:11. To był absolutnie kluczowy moment tego spotkania. Punkty dla Ślepska Malow zdobyli: Bartosz Filipiak – 20, Paweł Halaba – 16, Quentin Jouffroy i Konrad Stajer po 10, Henrique Honorato – 9, Antoni Kwasigroch – 1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Bartosza Filipiaka.
W meczu 2 kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki u siebie pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (15:25, 25:15, 25:19, 25:19). W pierwszym secie „Akademicy” przyparli gospodarzy do muru, ale Suwalczanie zmobilizowali się i pewnie zwyciężyli w trzech kolejnych setach. Mecz rozpoczął się od dominacji gości. Olsztynianie, napędzani skutecznymi atakami Manuela Armoa i szczelnym blokiem Szymona Jakubiszaka, szybko wypracowali przewagę. Mimo pojedynczych udanych akcji Pawła Halaby, biało-niebiescy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki, przegrywając pierwszego seta.
Druga odsłona przyniosła diametralną zmianę obrazu gry. Suwalczanie, jakby pobudzeni zimnym prysznicem z pierwszej partii, wyszli na parkiet z nową energią. Po wygraniu drugiego i trzeciego seta przez Ślepsk Malow Suwałki nasi zawodnicy po zaciętej walce wygrali także czwarty set. Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (15:25, 25:15, 25:19, 25:19). MVP spotkania został Bartosz Filipiak (Ślepsk Malow Suwałki).
Kolejny domowy mecz biało-niebiescy rozegrają 2 października z Treflem Gdańsk.

Niepokonane Wigry
Piłkarze Wigier wygrali 2:1 (0:1) z Pelikanem Łowicz w meczu III ligi. Gole dla Wigier strzelili: Michał Ozga w 49 min. i Krzysztof Cudowski w 76 min. Dla rywali gola strzelił Jakub Kłąb w 41 min. Natomiast 21 września Wigry Suwałki pokonały 3:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Wigry zagrały w osłabionym składzie, bo za kartki pauzowali Maciej Makuszewski, Bartosz Gużewski i Michał Mościcki. Zagrali więc mniej do tej pory grający zawodnicy Wigier i to jak skutecznie. Po półgodzinnej bezbramkowej grze Patryk Bednarczyk wbiegł na pole karne przeciwnika i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Po sześciu minutach drugiej połowy bramkę dla Wigier zdobył Kacper Głowicki, a w doliczonym czasie gry Kamil Zalewski ustalił wynik na meczu na 3:0.
Wigry Suwałki w 9 meczach, odniosły pięć zwycięstw. Doliczając punkty za 4 remisy, w sumie mają ich 19, tylko o 1 mniej od lidera tabeli ze Skierniewic.

Mistrzyni Polski w soku wzwyż
21-22 września w Białymstoku zawodnicy LUKS Hańcza Suwałki rywalizowali w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego.
Najlepiej spisała się piętnastoletnia Julia Jasielon, która została mistrzynią Polski U16 w skoku wzwyż, skacząc w pierwszej próbie 174 cm. Tym samym Julka wyrównała rekord województwa, należący do byłej reprezentantki Hańczy Urszuli Domel (teraz Gardzielewskiej). Godzinę po konkursie skoku wzwyż Julia rywalizowała w wieloskoku. Nowy rekord życiowy 11,40 m pozwolił Julce zająć 3 miejsce na podium. Jej trenerką jest była reprezentantka Hańczy Monika Piekarska.