Za nami sportowy weekend. Dwa duże wydarzenia sportowe organizowane w czasie Dni Suwałk przez Ośrodek sportu i Rekreacji zgromadziły wielu uczestników oraz kibiców.

W sobotę oraz niedzielę odbył się ogólnopolski turniej siatkówki plażowej Pogodne Suwałki CUP. W rozgrywkach wzięło udział 25 drużyn m.in. z Warszawy, Białegostoku oraz Litwy. W bardzo silnie obsadzonym turnieju zwycięstwo odniosła para  Jakub Czubiński (w. lubelskie) / Zarankiewicz Mateusz (w. opolskie), która w wielkim finale pokonała parę z Wilna Vaskelis / Vasiljevas. Na najniższym stopniu podium stanął duet z Kowna Kerpe / Stankevivius, którzy w finale pocieszenia pokonali parę z Warszawy Brandt / Pietkiewicz. Najlepszą parą z Suwałk okazał się duetZaborowski Wojciech / Szwejkowski Mateusz, a MVP turnieju został wybrany Zarankiewicz Mateusz.

Niedziela to  zmagania strongmanów z Polski oraz Litwy. Na starcie MAJSTER Festiwal Siły stanęło dziecięciu zawodników, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach (spacer farmera 2×125 kg, przenoszenie tarczy 130 kg, uchwyt herkulesa, przetaczanie opony 320 kg, wyciskanie axla 110 kg oraz przeciąganie samochodu na czas). Zwycięstwo, z wynikiem 52 pkt odniósł Michał Węglicki z Mławy. Na drugim miejscu uplasował się Martynas Vaitkevicius (48,5 pkt) zaś na najniższym stopniu podium stanął Piotr Kowalewski (48 pkt). W przerwie konkurencji odbył się pokaz tańca pole dance w wykonaniu Arlety Aleksandrowicz oraz Laury Marcińczyk.

W zmaganiach dla publiczności – trójboju siłowym udział wzięło 8 zawodników, którzy konkurowali w podciąganiu na drążku, brzuszkach na czas oraz pompkach na poręczach. Triumf odniósł Artur Szuszkiewicz zdobywając 99 punktów, drugi był Bartosz Wiszniewski (96 pkt), a na najniższym stopniu podium uplasował się właściciel firmy Majster –Arkadiusz Bernat (92 pkt).