Maciej Pietras z LUKS Hańcza Suwałki został mistrzem Polski młodzików w pięcioboju. Na mistrzostwach Polski młodzików do lat 16 rozgrywanych w Słubicach M. Pietras uzyskał 3217 pkt, co jest jego rekordem życiowym i wynikiem o 200 punktów lepszym niż uzyskał Kacper Kazimierski z Opola, drugi zawodnik w tej konkurencji.

To nie jedyny medal wywalczony przez młodych suwalskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski . Jakub Mikłaszewicz  z LUKS Hańcza Suwałki zdobył brązowy medal w skoku w dal. Skoczył 6,22 m.

Bardzo dobrze też zaprezentował się zawodnik suwalskiej SL Salos  Marcin Miszkiel, który zajął 4 miejsce w biegu na 100 m z wynikiem 11,32 sek., co jest jego rekordem życiowym. Na mistrzostwach Polski wystąpił też Daniel Kachnowski z  suwalskiej SL Salos, który w biegu na 200 m ppł. Zajął 11 miejsce z wynikiem 27,35 sek., lepszym od rekordu życiowego. W biegu na 110 m ppł. D. Kachnowski był 13 z wynikiem 16,34 sek.