Kreatywni suwalczanie

Kreatywni suwalczanie

W  dniach od 1 do 3 kwietnia odbyła się XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destimation Imagination – Oczyma Wyobraźni, w której wzięła udział drużyna DI z klasy III D z Zespołu Szkół Nr 9 w Suwałkach w składzie Natalia Kubitzka, Lena Ceckowska, Maja Mróz, Julka Radziszewska, Gabrysia Suski, Adrian Bieńkowski, Adam Minkiewicz z trenerkami Małgorzatą Pol i Iloną Kruszyńską – Marczyk.

Dzieci spisały się rewelacyjnie i zajęły I miejsce w poziomie wiekowym szkół podstawowych, w wyzwaniu teatralnym. Tym samym uczniowie otrzymali prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych, która odbędzie się w dniach od 25 – 28 maja 2016 roku.

Olimpiada jest finałem kilkumiesięcznej pracy uczniów w Programie. Jest to pokaz kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Podstawowym założeniem Programu jest przeświadczenie, że kreatywność jest nie tylko umiejętnością wysoce pożądaną we współczesnym świecie, ale również umiejętnością, której można się nauczyć.

Top