Zacięta walka trwała od pierwszego do ostatniego meczu RESO Suwałki Football League.

W pierszym spotkaniu na parkiecie hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach pojawili się zawodnicy EURO OKNO oraz AZS PWSZ SUWAŁKI. Zacięte spotkanie, z wieloma sytuacjami podbramkowymi zakończyło się remisem. Pierwsza połowa to dominacja EURO OKNO, którzy szybko objęli prowadzenia a potem nie wykorzystali jeszcze przynajmniej dwóch stu procentowych sytuacji, nie trafiając do pustej bramki. W drugiej połowie lepiej zaprezentowała się drużyna „Akademików”, która wyrównała, a gdyby nie świetna postawa w bramce EURO OKNO Daniela Siermińskiego to AZS mógł ten mecz nawet wygrać.

To spotkanie było przedsmakiem tego, co dopiero miało czekać na kibiców zgromadzonych w hali. W drugim meczu na parkiet wybiegli dotychczasowy lider COMMERCE oraz coraz lepiej spisująca się drużyna BIO-PROFIL SPA. Doświadczenie zawodników BIO-PROFIL wzięło górę a jedną z głównych ról w tym spotkaniu odegrał Adam Wyszyński, który zdobył dla zwycięzców dwa gole. To właśnie jego bramka już na początku spotkania ustawiła mecz. Chociaż COMMERCE mocno naciskał przez całe spotkanie, doświadczeni zawodnicy BIO-PROFIL SPA wypunktowali młodzież i pewnie wygrali 4:1.

Trzeci mecz to pojedynek ALP MATRIX i AUTO WIGRY. Zawodnicy ALP MATRIX wychodząc na parkiet wiedzieli, że zwycięstwo da im pozycję samodzielnego lidera rozgrywek, gdyż wcześniej pierwsze punkty stracili młodzi piłkarze COMMERCE. ALP wykorzystał swoją szansę i po zaciętym spotkaniu pokonał AUTO WIGRY 4:2. Mecz był niezwykle zacięty, obie drużyny miały swoje szanse – AUTO WIGRY w końcówce nie wykorzystały rzutu karnego. Bohaterem spotkania został Wojciech Mickiewicz z ALP MATRIX, który zdobył trzy bramki, z czego dwie naprawdę niezwykłej urody.

Kolejny mecz AUTOLAND – PEC rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia gości. Do przerwy PEC prowadził już 2:0 i pachniało sensacją. AUTOLAND bił głową w mur i nie potrafił sforsować dobrze grającej, dowodzonej przez Wawrzyńca Kropiwnikiego defensywy gości. W drugiej połowie zawodnicy PEC opadli z sił i nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. AUTOLAND zdobył cztery gole i pewnie wygrał. Formą strzelecką błysnął Damian Sobolewski, autor trzech bramek.

Kolejny mecz UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING – SALAG zapowiadał się równie emocjonująco. Smaczku dodawał fakt, że przed tą kolejką barwy klubowe zmienił Daniel Jankowski, który zamienił SALAG na „RUTKĘ”. To właśnie Daniel został bohaterem spotkania, zdobywając w końcówce decydującą bramkę i pogrążając swoich byłych kolegów. Warto podkreślić, że w tym meczu strzelali tylko zawodnicy RUTKI. Głównym aktorem spotkania był Tomasz Stasiński, który najpierw pokonał swojego bramkarza by w drugiej połowie się zrehabilitowć i doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie RUTKA-TARTAK SUWALKING pokonała SALAG 2:1.

Nie zabrakło również emocji w dwóch ostatnich spotkaniach. Najpierw AGRODEALER uległ osłabionej kadrowo drużynie RODZICE AP WIGRY SUWAŁKI 0:2 a w ostatnim meczu EUROMASTER zremisował 1:1 z zamykającym ligową tabelę AR-TIR. Na uwagę zasługuje kolejny świetny występ bramkarza EUROMASTER – Tomasza Strybe, który został zawodnikiem poprzedniej kolejki. Tym razem również zanotował on świetny występ, stopując kilka bardzo groźnych strzałów przeciwnika. AR-TIR to jak narazie największe zaskoczenie ligi, niestety negatywne. Drużyna, która na pewno ma bardzo duży potencjał co pokazywała niejednokrotnie w poprzednich edycjach zamyka ligową tabelę z zaledwie jednym zdobytym punktem. Nie wiele lepiej prezentuje się AGRODEALER, który podobnie jak AR-TIR ma zdecydowanie większy potencjał i aspiracje niż zajmmowane miejsce w tabeli.