Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbyły się we wtorek w Suwałkach. Ich organizatorem jest suwalskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Suwałk.

Na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach zgromadziły się osoby niepełnosprawne  z opiekunami z suwalskich oraz podsuwalskich placówek. Zaproszonych gości  powitał  przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  Koło w Suwałkach, Krzysztof Jurewicz. Na scenie pojawił się też prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, który mówił o działaniach samorządu na rzecz osób niepełnosprawnych.  Podczas spotkania wręczono nagrody w VII edycji konkursu plastycznego promującego Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych pt. „Niepełnosprawni są wśród nas” w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dzieci i młodzież mogła brać udział w zabawach i konkursach. Na scenie odbywały się występy artystyczne. Dzieci z oddziałów przedszkolnych  ze Szkoły Podstawowej nr 6 wystąpiły w zabawnym spektaklu „ Zakochany bocian” a formacje taneczne „Logo team” i „Stars” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego Nr 1 swoimi występami zachęcały obecnych do tańca. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, grochówką dla wszystkich.

Top