Żyjmy EKO

Żyjmy EKO

Z udziałem członków Fundacji Teraz Wschód oraz sympatyków zdrowego żywienia i ekologicznego trybu życia w pierwszą sobotę i niedzielę czerwca odbył się Ekologiczny Festiwal EKO WIZJA. Po raz drugi Park Konstytucji 3 Maja w Suwałkach zamienił się w festiwalowe miasteczko. Jak powiedział Bartosz Bełdyga, prezes Fundacji teraz Wschód:

 – Zwiększanie świadomości w zakresie ekologii w połączeniu z nauką oraz zabawą, to główny cel naszego przedsięwzięcia. W ciągu 2 ciepłych i słonecznych dni serwowaliśmy osobom które nas odwiedzały nowe postrzeganie świata, by po wyjściu stąd zacząć patrzeć na rzeczywistość inaczej. By zacząć ograniczać tworzenie śmieci oraz marnotrawstwo wody, czy niepotrzebne zużywanie energii elektrycznej.

Okazuje się, że EKO WIZJA to jedyne takie wydarzenie w regionie. Towarzyszą mu warsztaty, spotkania edukacyjne, wykłady i pokazy artystyczne ukierunkowane na doskonalenie kultury życia zgodnego z „zielonymi” wartościami. Na festiwalu po raz drugi pojawiły się ponadto stoiska z wytworami regionalnymi oraz lokalnymi produktami spożywczymi, Były pokazy tradycyjnego wypieku ciasta, przejażdżki na koniu, dmuchańce, jazda testowa hulajnogą elektryczną oraz konkursy z nagrodami. Gromadzono także środki na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych sportowców.

Top