Koszykarze Zespołu Szkół Technicznych  wygrali XVII Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców. Turniej odbywał się pod patronatem Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza. Organizatorem oraz gospodarzem zawodów był Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

W turnieju wystąpiły cztery zespoły:

1. Adolfo Romanausko – Vanago Gimnazija w Alytusie.
  2. I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
  3. Liceum Ogólnokształcące z Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku.
  4. Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach.

Drużyna ZST wygrała w pierwszym półfinale z zespołem Adolfo Romanausko – Vanago Gimnazija w Alytusie 47:40.

W drugim półfinale lepiej na boisku zaprezentowała się drużyna  LO z LJN w Puńsku, która pokonała  I LO Suwałki 33:15.

Mecz o trzecie miejsce zakończył się wygraną gości z Alytusa  nad drużyna  I LO Suwałki 55:23.

W meczu finałowym Zespół Szkół Technicznych spotkał się z zespołem LO z LJN w Puńsku i po bardzo dobrej grze odniósł ostateczne zwycięstwo w turnieju wygrywając 38:23.

W przerwie między meczami odbył się konkurs „Rzutu z połowy”. W drugiej kolejce  celnym rzutem popisał się Patryk  Bagan z ZST .

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Patryk Bagan z Zespołu Szkół Technicznych.