12 sierpnia został rozstrzygnięty przetarg na „Projekt i budowę obwodnicy Miasta Suwałki w ciągu drogi ekspresowej S-61”. Jak podaje strona internetowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku zwycięską ofertę złożyła firma Budimex S.A. z ceną 299,4 mln zł, terminem realizacji 34 miesięcy i okresem gwarancji 10 lat. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest we wrześniu br.

Przypomnijmy. 16 stycznia 2015r. do Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk dotarło pismo, z którego wynika, że inwestor – GDDKiA W Białymstoku – zakłada podpisanie umowy na realizację obwodnicy Suwałk w IV kwartale tego roku oraz rozpoczęcie budowy obwodnicy Suwałk w 2017 roku, a zakończenie budowy w II kwartale 2019 roku. Jednocześnie dyrekcja GDDKiA w Białymstoku wskazała, że jeżeli procedura przetargowa i proces inwestycyjny zostaną przeprowadzone sprawnie to termin oddania drogi do użytku może skrócić się nawet o pół roku.

– Dotychczasowe działania GDDKiA w Białymstoku wskazują, że skrócenie czasu realizacji tej najważniejszej dla Suwałk inwestycji jest bardzo realne. Cieszę się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku i już niebawem podpisanie kontraktu na budowę naszej obwodnicy stanie się faktem – uważa Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Mam nadzieję, że tak jak do tej pory wszelkie formalne procedury, a następnie proces inwestycyjny będzie przebiegał jak najszybciej – dodaje Prezydent Suwałk.