Zmarł były rektor suwalskiego PWSZ

Zmarł były rektor suwalskiego PWSZ
3 maja 2022 r. zmarł prof. Jerzy Sikorski, wieloletni wykładowca suwalskiej Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej (obecnie Państwowej Uczelni Zawodowej) i jej Rektor w latach 2010 – 2016. Jerzy Sikorski urodził się 3 listopada 1942 r. w Warszawie. W 1961 r. ukończył Liceum Ekonomiczne nr 3 w Warszawie, a 4 lata później Wydział Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. W 1972 r. uzyskał tytuł naukowy doktora nauk ekonomicznych, a 9 lat później tytuł naukowy doktora habilitowanego. W 1990 r. otrzymał stopień profesora nadzwyczajnego.

Prof. Jerzy Sikorski z suwalską Uczelnią związany był od początku jej powstania. Jako profesor w Instytucie Humanistyczno – Ekonomicznym przekazywał studentom wiedzę z zakresu przedsiębiorczości oraz prowadził seminaria dyplomowe. W latach 2008 – 2010 pełnił funkcję Prorektora ds. nauki, a w latach 2010 – 2016 Rektora Uczelni. Profesor w swoim dorobku naukowym ma liczne publikacje z zakresu mikro i makroekonomii, finansów oraz przedsiębiorczości (m.in.: 24 monografie, ponad 200 artykułów, 7 podręczników). Wypromował 20 doktorów i ponad 2 000 magistrów. Brał udział w wielu konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą. Sam także wiele z nich zorganizował. Uczestniczył w licznych stażach i stypendiach naukowych, m.in. w Austriackim Instytucie Porównań Gospodarczych w Wiedniu oraz w monachijskim oddziale Banku PKO SA.

Kondolencje i wyrazy szczerego współczucia Rodzinie i Bliskim profesora Jerzego Sikorskiego.
Msza Święta żałobna zostanie odprawiona 7 maja (sobota) o godz. 10.30 w kościele świętej Katarzyny na Służewie, ul. Fosa 17 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu.
Top