W Suwałkach nadal będzie realizowana usługa pod nazwą „Złota Rączka dla seniora”.  Tylko w ubiegłym roku skorzystało z niej 186 osób.

– Ten program cieszy się olbrzymią popularnością wśród naszych seniorów. Nie mogło być tutaj innej decyzji jak kontynuacja. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomóc mieszkańcom Suwałk, którzy nie zawsze są w stanie wykonać pewne czynności – informuje prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

„Złota Rączka dla Seniora” to bezpłatne usługi i naprawy, między innymi takie jak wymiana żarówek, obsadzenie lub wymiana wyrwanych gniazdek lub włączników elektrycznych, wymiana uszczelek w przeciekających kranach itp. Usługę realizować będzie Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” w Suwałkach. Zgłoszenia przyjmowane będą od 15 lutego 2024 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00 pod numerem telefonu 517 871 124 (koszt połączenia jest zgodny z opłatą jak za połączenie do sieci Orange według taryfy operatora osoby dzwoniącej).

Zgłoszenia można przesyłać również na adres e-mail: senior.zr@wp.pl

Liczba wykonanych usług w 2023 roku w ramach programu wyniosła 1009, liczba zgłoszeń 268, a liczba osób które skorzystały z pomocy to 186.