Zlot suwalskich harcerzy

Zlot suwalskich harcerzy

W Harcerskiej Bazie Obozowej „Garbaś” odbył się doroczny Zlot Hufca ZHP Suwałki. Na czas zlotu „Garbaś” stał się lokalną wytwórnią filmową, bo od czego jest wyobraźnia, jeśli nie od tego, „by bawić się na całego”. A wieczorem skupienie i zaduma przy ognisku, gawędy i harcerskie śpiewanie. Było radośnie, twórczo i wzruszająco. Przy innym ogniu, w inną noc – do zobaczenia znów…
Harcerska Baza „Garbaś” znajdująca się pomiędzy Filipowem a Bakałarzewem – to miejsce od siedemdziesięciu lat służy suwalskim dzieciom i młodzieży do nawiązywania przyjaźni, przeżywania pozytywnych emocji oraz poszukiwania i rozwijania harcerskich ideałów. Trwa remont bazy. Trwa też zbiórka pieniędzy na remont kuchni i wyposażenia ośrodka. Wesprzeć suwalskich harcerzy można poprzez:
– przekazanie środków finansowych poprzez portal zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/hwngfh
– przekazanie środków finansowych na konto bezpośrednio na remont HB Garbaś na nr: 19 1600 1462 1024 6178 1000 0005
– udział w licytacjach udostępnianych na hufcowym fanpag’u.
Wyremontowana baza ma służyć w przyszłości nie tylko samym harcerzom (z całej Polski), ale także może stać się wyjątkowym miejscem dla społeczności szkolnej, która będzie mogła organizować tu swoje klasowe biwaki oraz całym rodzinom, które będą chciały odpocząć na przepięknej Suwalszczyźnie. Powstała też Rada Przyjaciół Harcerstwa Hufca ZHP im. T. Lutostańskiego. Więcej o tym w najbliższym wydaniu „DTS”.

Top