Zespół Szkół nr 4 najlepszy wśród szkół średnich

Zespół Szkół nr 4 najlepszy wśród szkół średnich

Zespół Szkół nr 4  wygrał Mistrzostwa Suwałk Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców. Zawodnicy w sześcioosobowych składach mierzyli się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do zawodów przystąpiło siedem suwalskich placówek oświatowych, a turniej przeprowadzili sędziowie delegowani przez Kolegium Sędziów Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Trzy pierwsze zespoły otrzymały puchary, a wszystkie pamiątkowe dyplomy. Co więcej, wyróżniającym się zawodnikom wręczono pamiątkowe statuetki. Dodatkowe nagrody powędrowały do Kacpra Babkowskiego z Zespołu Szkół nr 4 (najlepszy zawodnik rozgrywek) oraz Ernesta Szlaużysa z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej (król strzelców). Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Konopko z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego.

Z uwagi na identyczną ilość punktów i stosunek bramek, o miejscu II i III w Grupie B zadecydował konkurs rzutów karnych. Na tym etapie uczniowie III LO okazali się skuteczniejsi od rywali z Zespołu Szkół Technicznych. Choć w półfinale ponownie o zwycięstwie ponownie zadecydowały „jedenastki”, to w wielkim finale przechyliła się na korzyść zespołu ZS4, którzy to ostatecznie zostali triumfatorami tegorocznych Mistrzostw Suwałk. Organizator turnieju OSiR Suwałki

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  1. Zespół Szkół nr 4
  2. III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
  4. II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Zygmunta Podhorskiego
  5. Zespół Szkół Technicznych
  6. Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach
  7. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa

NAJLEPSZY ZAWODNIK: Kacper Babkowski (ZS4)

NAJLEPSZY STRZELEC: Ernest Szlaużys (I LO)

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Piotr Konopko (III LO)

źródło: OSiR Suwałki

Top