Suwałki Czesław Renkiewicz

W ostatnich dniach dużo uwagi w swojej pracy poświęcamy tematowi gospodarki odpadami.

Rozpoczynamy kolejny rok. Dlatego proszę, by na wstępie przyjęli Państwo moje życzenia noworoczne. Chciałbym życzyć Wszystkim, przede wszystkim dużo zdrowia. To zawsze główna determinanta naszego codziennego życia. Poza tym szczęścia, bliskości innych osób i realizacji planów. Ze swojej strony zapewniam Państwa, że suwalski samorząd tak jak do tej pory będzie robił wszystko, by w Suwałkach żyło się Państwu wygodnie, bezpiecznie i przyjemnie – po prostu dobrze.
Dziś chciałbym poruszyć temat aury, który dotyka nas w ostatnich dniach. Zimne dni i bardzo mroźne noce powinny uczulić nas na to co dzieje się z naszymi bliskimi, znajomymi czy sąsiadami. Zwracam się z apelem, byśmy nie przechodzili obojętnie obok osób, które w tym trudnym czasie mogą potrzebować naszej pomocy.
Miasto oczywiście ma do tego odpowiednio przygotowane służby, na które Państwo mogą zawsze liczyć. W przypadku sytuacji kryzysowych czy interwencyjnych zachęcam do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie lub Strażą Miejską. Zapewniam, że nie zostawimy nikogo kto będzie potrzebował pomocy.
Dlatego jeszcze raz proszę zwracajmy uwagę na naszych najbliższych, zwłaszcza na osoby starsze. Nasza troska może komuś pomóc, a czasem uratować też życie.

Prezydent Miasta Suwałk

Czesław Renkiewicz

Poprzednie