Kierowca audi przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 kilometrów na godzinę. Następnie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po krótkim pościgu okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 19-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 maja policjanci z suwalskiej drogówki w Nowej Wsi kontrolowali prędkość kierowców. Kierowca audi przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 kilometrów na godzinę. Gdy policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli, kierowca gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Mężczyzna przez cały czas ignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Dojeżdżając do jednej z dróg leśnych porzucił pojazd, a następnie ucieczkę kontynuował pieszo. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych, którzy zaskoczyli go jak dochodził do zabudowań. Okazało się, że za kierownicą siedział 19-latek, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli. Odpowie również za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu oraz za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowany.
W tym samym miejscu policjanci zatrzymali do kontroli również volkswagena, który jechał 105 kilometrów na godzinę. 27-latka tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Kierująca straciła prawo jazdy. Została także ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych, a jej konto zasiliły punkty.

źródło:www.suwalki.policja.pl