Suwałki upiększyło blisko 5 000 szt. bratków i stokrotek. Posadzone zostały też rośliny cebulowe, których kwiaty zakwitną wiosną. Prace na suwalskich rabatach trwają i zakończą się niebawem.

Niebieski, biały, bordowy, żółty, srebrny – oto kolory, które zdominowały kwietniki i donice tej jesieni. To sprawdzony sposób na rozjaśnienie suwalskich ulic, gdy za oknem robi się szaro i ponuro. Tradycyjnie, tak jak w latach poprzednich, w Parku Konstytucji 3 Maja i w gazonach przy ul. ul. Mickiewicza, ul. Kościuszki i ul. Chłodnej zostały posadzone bratki i stokrotki. Finalnie będzie ich około 15 000  sztuk (nasadzenia jesienią 2023 i wiosną 2024 r.).

Dodatkowo na początku października, na zielonych terenach w administracji Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach zostało posadzonych 2 600 szt. cebul kwiatowych. Jednak to nie wszystko,  tylko w Parku Konstytucji 3 Maja na wiosnę ukrytych w ziemi czekać ich będzie aż 870 sztuk (posadzonych jesienią 2023 r.). Pośród nich: kilka odmian tulipanów, krokusy, narcyzy, szafirki i przebiśniegi. Rośliny cebulowe zostały posadzone także w parku Północnym, na rondzie przy ul. Gen. Kazimierza Pułaskiego na skarpie przy ul. Noniewicza i skarpie przy ul. Łąkowej.

Pierwsze kwiaty pojawią się już na początku marca, kolejne rozkwitać będą kolejno, aż do czerwca.

Następnym etapem jesiennych nasadzeń w mieście jest sadzenie drzew i krzewów. Wzdłuż suwalskich ulic pojawi się ponad 70 nowych drzew, a rozpoczęcie prac zaplanowane jest w pierwszej połowie listopada.

źródło: ZDiZ Suwałki