Wigierski Park Narodowy zaprasza już po raz 22 na akcję „Sprzątania Świata”. W poniedziałek 28 września wolontariusze będą sprzątać śmieci na obszarze parku. Hasłem przewodnik tegorocznej akcji jest: „Wyprawa – poprawa”. Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów, lokalne organizacje oraz osoby indywidualne, które są zainteresowane uporządkowaniem turystycznych szlaków wędrówek pieszych i rowerowych, szczególnie plaż, brzegów jezior i rzek.

Wigierski Park Narodowy zapewnia przewodników, worki, rękawiczki. Po skończonym sprzątaniu uczestnicy imprezy zaproszeni będą do zabawy przy ogniskach, gdzie zostaną poczęstowani kiełbaskami. Organizatorom zależy, aby do sprzątania przyłączyli się nie tylko dzieci i młodzież, jak to zwykle było, ale także dorośli mieszkańcy naszego pięknego zakątka kraju, sprzątając miejsca najczęściej uczęszczane przez mieszkańców, turystów, likwidując dzikie wysypiska śmieci w lasach, przywracając do życia tereny zniszczone przez ludzką bezmyślność.

Dojazd do punktów zbiorczych oraz powrót autobusami kursowymi MPK linii nr 2 i 4 po wykupieniu biletów. Grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne zainteresowane udziałem w imprezie mogą kontaktować się telefonicznie z Wojciechem Misiukiewiczem pod numerem 87 563-25-63.