Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie towarzyszące wystawie „Z kufra cioci Aliny”. Prezentowane na wystawie zabytkowe hafty pochodzą z kolekcji prywatnej warszawskiej lekarki Aliny Barancewicz, rodzinnie związanej z Suwałkami. Najstarsze egzemplarze pochodzą sprzed II wojny światowej. W czasie spotkania przybliżymy postać autorki haftów, a Magdalena Zielińska, etnograf z SOK, opowie o historii i technice haftu richelieu.

3.11.2022, godz. 17.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie „Z kufra cioci Aliny”. Prezentowane na wystawie zabytkowe hafty pochodzą z kolekcji prywatnej warszawskiej lekarki Aliny Barancewicz, rodzinnie związanej z Suwałkami. Najstarsze egzemplarze pochodzą sprzed II wojny światowej i pierwszych lat powojennych, najmłodsze z lat 70-tych XX wieku.

Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury podarowały tę niezwykłą spuściznę po zmarłej ciotce dwie suwalczanki, siostry Katarzyna Rukść i Barbara Szczepaniak, za co serdecznie dziękujemy.

W czasie spotkania panie przybliżą postać swojej cioci, a Magdalena Zielińska, etnograf z SOK, opowie o historii i technice haftu richelieu, którą reprezentują najstarsze elementy kolekcji. Po spotkaniu zachęcamy do obejrzenia wystawy prezentowanej na II piętrze SOK przy ul. T. Noniewicza 71.