Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

Z kufra cioci Aliny | spotkanie poświęcone zabytkowym haftom

3 listopada 2022, godz. 17:00

SOK Z kufra Cioci Aliny wystawa haftu foto Kamil Daniel Jutkiewicz

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie towarzyszące wystawie „Z kufra cioci Aliny”. Prezentowane na wystawie zabytkowe hafty pochodzą z kolekcji prywatnej warszawskiej lekarki Aliny Barancewicz, rodzinnie związanej z Suwałkami. Najstarsze egzemplarze pochodzą sprzed II wojny światowej. W czasie spotkania przybliżymy postać autorki haftów, a Magdalena Zielińska, etnograf z SOK, opowie o historii i technice haftu richelieu.

3.11.2022, godz. 17.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie „Z kufra cioci Aliny”. Prezentowane na wystawie zabytkowe hafty pochodzą z kolekcji prywatnej warszawskiej lekarki Aliny Barancewicz, rodzinnie związanej z Suwałkami. Najstarsze egzemplarze pochodzą sprzed II wojny światowej i pierwszych lat powojennych, najmłodsze z lat 70-tych XX wieku.

Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury podarowały tę niezwykłą spuściznę po zmarłej ciotce dwie suwalczanki, siostry Katarzyna Rukść i Barbara Szczepaniak, za co serdecznie dziękujemy.

W czasie spotkania panie przybliżą postać swojej cioci, a Magdalena Zielińska, etnograf z SOK, opowie o historii i technice haftu richelieu, którą reprezentują najstarsze elementy kolekcji. Po spotkaniu zachęcamy do obejrzenia wystawy prezentowanej na II piętrze SOK przy ul. T. Noniewicza 71.

Szczegóły

Data:
3 listopada 2022
Czas:
17:00

Organizator

SUWALSKI OŚRODEK KULTURY

Miejsce

kawiarenka artystyczna
ul. Noniewicza 71
Suwałki, podlaskie 16-400 Polska
+ Google Map
Top