Po dłuższej przerwie Suwalski Ośrodek Kultury wznawia spotkania w ramach Suwalskiego Fan Clubu Bluesa i zaprasza na XXIV spotkanie Fan Clubu Bluesa. 15 listopada 2022 r. o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej wystąpi duet bluesowy BELKIN & SOCHIN BLUES DUO z Litwy. Tym razem na naszej bluesowej kawiarnianej scenie zagości akustyczny blues.

15.11.2022, godz. 19.00
Kawiarnia Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71

wstęp wolny
zamów transport door-to-door >>

Po dłuższej przerwie wznawiamy spotkania w ramach Suwalskiego Fan Clubu Bluesa i zapraszamy na XXIV spotkanie Fan Clubu Bluesa. 15 listopada 2022 r. o godz. 19.00 w Kawiarni Artystycznej wystąpi duet bluesowy BELKIN & SOCHIN BLUES DUO z Litwy. Tym razem na naszej bluesowej kawiarnianej scenie zagości akustyczny blues.


BELKIN & SOCHIN’ BLUES DUO (LT)

Aleksandr Belkin – jest liderem formacji „The Road Band” i autorem większości własnych kompozycji zespołu. Posiada dyplomy Konserwatorium Wileńskiego. Zanim założył „The Road Band” grał w wielu zespołach jazzowych, bluesowych i rock’n’rollowych na Litwie. Występował w pierwszym litewskim zespole bluesowym „Hilda Blues Band”. Z tym zespołem koncertował w wielu krajach Europy. W 1999 roku jako członek The Country Blues Session Band wziął udział w międzynarodowym konkursie Country Europe w Mrągowie. Zespół zdobył tam drugą nagrodę. Aleksandr wydał 2 solowe albumy bluesowe „Real Love” i „Black Papa”. Oprócz gry w „The Road Band” Aleksandr Belkin uczestniczy w wielu projektach muzycznych wraz ze znanymi litewskimi muzykami. Współpracuje również z muzykami z zagranicy. Najbardziej znani to: Keb’ Mo’ (1996, Holandia), Studebaker John (2007, Litwa), Ian Siegal (2009, Litwa), Kenny Neal (2010, Litwa) i Larry Garner (2011, Litwa). Napisał i wydał książkę „Krótka historia jazzu” z płytą CD (wydawnictwo „Kronta”). Na festiwalu „Blues Nights” w 2003 roku otrzymał nagrodę „Złota Struna”. W 2003 i 2008 roku w konkursie „Country Saloon” w Wilnie zdobył Grand Prix w konkursie gry na cazoo.
Olegas Sochinas – gitarzysta, autor tekstów. Zaczął grać na gitarze w wieku 15 lat. Wielokrotnie koncertował na Litwie i za granicą. Grał z grupami STUDIJA, BLUES MAKERS, Gytis Paškevičius, NĖDA Malunavičiutė, EVA, Irena Starošaitė, Ž. Gwiazda. Jego kompozycje wykonują znani litewscy artyści jak: R. Čivilite, I. Starošaitė, Ž. Žvagulis, Nėda Malunavičiutė, czy Blues Makers.

Skład:
Aleksandr Belkin – śpiew, gitara rezofoniczna i akustyczna, harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne
Olegas Sochinas – gitara


Regulamin imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.