Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie zaproszenia

  • This wydarzenie has passed.

XVIII JAĆWIESKI FESTYN ARCHEOLOGICZNY

9 września 2022, godz. 10:00

Suwałki Muzeum Okręgowe Festyn archeologiczny

Muzeum Okręgowe zaprasza na XVIII Jaćwieski Festyn Archeologiczny – największą imprezę archeologiczno-historyczną w północno-wschodniej Polsce!

Dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Suwałki, udział w imprezie jest bezpłatny!

UWAGA! w tym roku zmiana miejsca lokalizacji imprezy!!!
Suwałki, Krzywólka, nad zalewem „Żwirek”, współrzędne GPS: N 54°07’05.58”, E 22°54’17.68”

9 września 2022 (piątek), godz.  10.00-18.00
10 września 2022 (sobota), godz. 11.00-19.00

Od 1999 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach, przy współpracy Bractwa Jaćwingów Pera Sudinoi, litewskiego Klubu Archeologii Doświadczalnej „Pajauta”, Projektu VPP, Hnoss Craft oraz licznej grupy indywidualnych wykonawców, organizuje festyny archeologiczno-historyczne w Suwałkach. Dotychczas odbywały się one w przepięknej scenerii Uroczyska Białorogi w Szwajcarii, w sąsiedztwie rezerwatu Cmentarzysko Jaćwingów. W tym roku zaszła konieczność, mamy nadzieję że jednorazowej, zmiany miejsca imprezy na Krzywólkę, także znaną z cennych bałtyjskich stanowisk archeologicznych.

Każda z tych dorocznych imprez jest odmienna, co roku zmienia się program, pojawiają się nowi wykonawcy. Niezmienne pozostają tylko szczególna atmosfera i okazja do dobrej zabawy w kontakcie z nauką.

Podczas imprezy prezentowana jest bardzo różnorodna i atrakcyjna problematyka archeologii eksperymentalnej. Ta dyscyplina nauki o naszej odległej przeszłości polega przede wszystkim na odtwarzaniu i demonstrowaniu dawnych rzemiosł, życia codziennego w pradziejach i okresie wczesnohistorycznym, metod walki etc. Wszystkie prezentacje przygotowali wybitni specjaliści, często znani naukowcy. W większości prezentacji zwiedzający mogą uczestniczyć, próbując swych umiejętności pod okiem fachowej obsługi. Na większości stoisk można także kupić atrakcyjne pamiątki.
Tradycją naszych festynów jest Turniej Wojów o Skarb Skomanda oraz turniej łuczniczy, z cennymi nagrodami.

Program wydarzenia TUTAJ >>

Fot. archeologiczne

Szczegóły

Data:
9 września 2022
Czas:
10:00 - 18:00

Organizator

Muzeum Okręgowe w Suwałkach
Telefon:
87-566-57-50
Strona internetowa:
muzeum.suwalki.pl

Miejsce

Krzywólka nad Zalewem Żwirek
Suwałki, 16-400 + Google Map
Top