Przedstawienie zainspirowane między innymi surrealistycznym malarstwem Dalego i tańcem. Senna wędrówka w poszukiwaniu formy odzwierciedla nasze wyobrażenia na temat własnego ciała i tożsamości. Czy Iluzja – kres tej wyprawy – pozwoli nam dostrzec więcej? Wstęp wolny!

Środa, 15.06.2016, godz. 11:00
Duża Scena, ul. Jana Pawła II 5

Rezerwacje – tel. 87 563 85 18. 

Surrealizm to kierunek sztuki, który burzy nasze racjonalne podejście do życia. To właśnie za pomocą niego troje młodych ludzi szuka odpowiedzi na to jak wyrazić siebie. Wykorzystując to, co ma każdy z nas, czyli własne ciało, zapraszają na senną wędrówkę w poszukiwaniu formy. Spektakl łączy w sobie nocne koszmary z irracjonalnymi formami pokazującymi nasze wyobrażenia na temat własnego ciała i poszukiwania naszej tożsamości. 30-minutowy zbiór etiud zainspirowanych malarstwem (Dali), tańcem oraz wszelkim rodzajem ruchu prowadzi nas do Iluzji. Iluzji, która zazwyczaj pozwala nam dostrzec najwięcej. Premiera spektaklu odbyła się 16 stycznia 2016 roku.

Wydział Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza z siedzibą w Białymstoku powstał w 1975 roku. Rektorem uczelni, która nosiła do 1996 roku nazwę Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, był wówczas Tadeusz Łomnicki. W ciągu 40 lat istnienia uczelnię białostocką opuściło około 500 absolwentów, w tym kilkudziesięciu reżyserów teatru lalek. Częścią polskich teatrów lalek kierują wychowankowie białostockiej Akademii Teatralnej. Wielu dyplomowanych aktorów-lalkarzy znalazło zatrudnienie w teatrach dramatycznych, radiu i telewizji, gdyż szkoła białostocka oferuje wszechstronne przygotowanie aktorskie, odpowiadające zainteresowaniom współczesnego teatru (teatr plastyczny, teatr przedmiotu, lalki, maski i aktora).

Twórcy:
Jacek Dojlidko i Agnieszka Makowska • reżyseria
aktorzy III roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku • obsada

Spektakl rekomendowany dla widzów od 13 roku życia.

Spektakl w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK