Po co wężowi skarpetki i rękawiczki? Nietypowa historia pewnego węża, która zabawnie i mądrze opowiada o bardzo ważnych sprawach. Czy warto być podobnym do innych? Czy inny znaczy gorszy? Świetny humor, prawda o kompleksach i obowiązkowy morał. Spektakl wyjątkowo w wykonaniu aktorów Teatru Hybrydowego.

Sobota, 17.12.2016, godz. 12:30
Sala Granatowa, ul. Noniewicza 71
w ramach Jarmarku Świątecznego

wstęp wolny  |  Zobacz program Jarmarku Świątecznego 2016

_DSC0907

„Wąż” to inteligentna, pełna humoru opowieść o wężu, który dostaje w prezencie rękawice i skarpety. Tytułowy bohater cierpi, gdyż nie ma kończyn, a chciałby upodobnić się do innych stworzeń. Do tego potrzebny będzie jednak cud. W poszukiwaniu kończyn wężowi pomagać będą Chomik Chrupuś oraz Gekon. W czasie swoich poszukiwań przyjaciele przeżyją kilka przygód, trafią do Wróżki Zębuszki, a spotkany po drodze Pająk uświadomi Węża, że duża liczba kończyn niekoniecznie pomaga w życiu. Wreszcie pojawi się szansa kupienia wymarzonych rąk i nóg. Ostatecznie jednak, po odbytym za radą Pająka spotkaniu z Bogiem, dojdzie do wniosku, że….?

Spektakl oparto na sztuce współczesnej dramatopisarki Marty Guśniowskiej, nagrodzonej w 23. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży. Mądrze, lecz lekko mówi o sprawach ważnych dla rozwoju małego i większego człowieka oraz jego relacji z innymi: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy, oraz bezcennej „inności”, która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju.

_DSC2669

Podczas spektaklu świetnie bawią się nie tylko najmłodsi, ale i starsi widzowie, doceniając humor słowny i sytuacyjny. Postaci i sytuacje kreowane są przez współistniejących na scenie aktorów oraz – dowcipnie zaprojektowane i wykonane przez Joannę Łupinowicz – lalki. Przedstawienie wyreżyserowały Joanna Łupinowicz oraz Mirosława Krymska. Premiera spektaklu odbyła się 29 marca 2015 r.

Zobacz ZDJĘCIA >>>