Makrama to niezwykła technika rękodzieła wracająca do łask. Jeśli marzy Ci się piękna własnoręcznie wykonana makata ścienna, oryginalny kwietnik, lub  breloczek, to zajęcia dla Ciebie. Podczas naszych warsztatów opanujesz podstawowe sploty, poznasz rodzaje sznurków oraz pomoce  niezbędne do wykonania makramy. Samodzielnie zaprojektujesz i wykonasz swoją  pierwszą pracę.

22.10.2022 r., godz. 11, Patio SOK, ul. Jana Pawła II 5

wstęp: 70 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
liczba miejsc ograniczona | opłata obejmuje szkolenie, materiały i narzędzia
prowadzenie: Lidia Żyniewicz | 
więcej informacji: tel. 785 04 11 77, 87 563 85 22, e-mail: lidia.zyniewicz@soksuwalki.eu

Makrama to znana już w starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych.

Uczestnicy warsztatów wykonają makramę  według przygotowanego wcześniej projektu lub własnego pomysłu. Zapewniamy zarówno materiały, jak i opisy podstawowych splotów oraz fachowy instruktaż.

Uczestnictwo w zajęciach jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.